Aktualności

Mamy Mistrza kodowania!

2019-03-04

Składamy najserdeczniejsze gratulacje naszemu uczniowi z klasy z klasy 5 a/m. Franciszek Lalik został w sobotę finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Kodować każdy może"! 

Konkurs podzielony był na dwa etapy: rozgrywka indywidualna oraz pojedynek zespołów. Do finału zakwalifikowało się tylko 12 osób z danej grupy wiekowej!

Frankowi serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności i trzymamy za niego kciuki w kolejnych informatycznych zmaganiach.

Niezapomniany dzień!

2019-03-02

Dzień Otwarty Szkoły

Dwudziestego trzeciego lutego, jak co roku, odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Tym razem  najmłodsi odwiedzili nas z Rodzicami. Zgodnie z tradycją naszej szkoły wszystkie sale zostały udostępnione zwiedzającym.

Goście mogli porozmawiać z nauczycielami, uczniami klas młodszych i starszych, wysłuchać i obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu naszych uczniów, obejrzeć ich prace oraz prezentacje multimedialne, uczestniczyć w różnorodnych zajęciach.

Dzieci sadziły wiosenne kwiaty podczas zajęć zintegrowanych pt. „Wiosenne przebudzenia”, lepiły gliniane zielone liście, piekły babeczki, liczyły, tańczyły, rysowały.

Świetnie bawiły na zajęciach z gry na instrumentach.Mogły nie tylko posłuchać utworów wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, ale również spróbować własnych sił w graniu na różnych instrumentach.

Równie dobrze poradziły sobie na zajęciach językowych.

Na spotkaniu promocyjnym Rodzice mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat kształcenia zintegrowanego, przedmiotowego, nauczania języków obcych.Dyrektorzy szkół Renata Wysokińska i Halina Sidorowicz udzielały odpowiedzi na wszystkie pytania.

A w otwartej na tę okoliczność kawiarence, przy smacznym poczęstunku, poznawaliśmy się bliżej i dzieliliśmy wrażeniami z dzisiejszego spotkania. To był niezapomniany dzień. Jak przystało na Dzień Otwarty Szkoły.

Szalone eksperymenty Pana Kleksa

2019-02-27

27 lutego uczniowie klasy II m z wychowawczynią odwiedzili "Laboratorium Pana Kleksa". Podczas tego interaktywnego spektaklu obserwowali widowiskowe eksperymenty, wybuchy z armaty na koszule, poznali przepisy na świecące świece i sposoby na błyskawiczne zamrożenie galaretki. Publiczność została poczęstowana mrożonymi chrupkami. Szalony Docent Pigwa wraz ze swoim małym Asystentem Heglem zaserwowali im wyjątkową mieszankę teatru, nauki i chichotów.