Aktualności

SZKOLENIE BLS

2016-06-02

           3 czerwca 2016 roku odbyło się  się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy zorganizowane przez pracowników WOPR. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, ratownicy omówili zasady bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi. Pokazali, na czym polega pierwsza pomoc i zaprezentowali tzw. "bezpieczną pozycję"

Natomiast 6 czerwca 2016 roku uczniowie klas piątych i szóstych spotkali się z policjantem, który opowiedział o zagrożeniach związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z internetu , o tzw. " cybedżungli".

DZIEŃ PARKÓW

2016-05-23

          20 maja 2016 roku w  szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie objęte patronatem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Nasi uczniowie wzięli udział w wielu interesujących i emocjonujących zajęciach.  Spotkali się z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych. Klasy 4-6  wzięły udział w turnieju wiedzy o parkach - to była wyrównana walka. Szkolne korytarze pokryły tropy zwierząt, plakaty z informacjami o parkach. Z tej okazji powstała specjalna ulotka o parkach krajobrazowych naszego województwa, która była rozdawana w szkole. Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Dorota Janicka - Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych.