Aktualności

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

2016-09-25

            27.09.2016 (wtorek)  odbędą się eliminacje szkolne do Konkursu Języka Niemieckiego

dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

WYCIECZKA JESIENNA KLAS SZÓSTYCH

2016-09-22

        W tym roku szóste klasy w ramach Jesiennych wycieczek wybrały się na cedyńskie wrzosowiska. Zaczęliśmy od Muzeum Regionalnego, gdzie usłyszeliśmy fascynującą historię dwóch bitew, które odbyły się w odstępie prawie tysiąca lat. Obejrzeliśmy eksponaty z najdawniejszych czasów, a także pamiątki ostatniej wojny.

Następnie udaliśmy się pod Wzgórze Czcibora i do rezerwatu Cedyńskie Wrzosowiska. Pogoda dopisała, więc spacer był prawdziwą przyjemnością, a widoki zapierały dech w piersiach.  Pojechaliśmy też na najdalej wysunięty na zachód punkt w Polsce.

Ostatnią atrakcją było ognisko przygotowane przez sołtysa Starego Kostrzynka. Kiełbaski smakowały wszystkim, więc w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Opuszczając gościnną wioskę, zatrzymaliśmy się na chwilę pod cisem, który pamięta czasy samego Czcibora.

WYCIECZKA JESIENNA KLAS ZEROWYCH

2016-09-22
W czwartek 15 września klasy zerowe  wybrały się na całodniową wycieczkę autokarową  do zabytkowego parku w Dłusku leżącego na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego na "Spotkanie z przyrodą w krainie Leśnych Duszków". Tym razem w jesiennej odsłonie powitała nas założycielka ośrodka i organizatorka zajęć Pani Basia Kornecka jako przedstawicielka Leśnych Duszków, z którymi odkrywaliśmy tajemnice jesiennego lasu.  Wzmocnieni czarodziejskim eliksirem wykonaliśmy bez trudu wszystkie jesienne zadania i wspaniale bawiliśmy się na drabinkach oraz zjeżdżalni linowej. Pieczone kiełbaski nigdzie nie smakują tak dobrze, jak w plenerze Ińskiego Parku. Będziemy mieli co wspominać!