Aktualności

MISTRZ SZYBKIEGO CZYTANIA

2016-09-28

                  7 października 2016 roku na piątej godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs dla uczniów klas czwartych  " Mistrz szybkiego liczenia".

WYCIECZKA JESIENNA KLAS DRUGICH

2016-09-27

            6 PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU klasy drugie wybierają się na wycieczkę jesienną nad jezioro Świdwie. Uczniowie wezmą udział w lekcji na temat: " Zachowań lęgowych ptaków". Zbiórka przed Węglobudem o godzinie 9.00 , powrót został zaplanowany na godzinę 14. 00.

Zabieramy ze sobą wonną kiełbaskę i dobry humor:)

PROJEKT PLASTYCZNY

2016-09-27

                Na zaproszenie partnerskiej szkoły Freie Schule Prerow grupa uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielem p. Krystyną Bujak uczestniczyła w plastycznym projekcie KUNST TRIFT MEEHR. Wakacyjny projekt obejmował noclegi pod namiotami na terenie szkoły, wspólne zwiedzanie okolicy, wycieczki rowerowe, plażowanie i kąpiele w morzu, gry i zabawy na szkolnym boisku oraz szkolnej sali gimnastycznej, ale przede wszystkim zajęcia z malarstwa w szkolnych pracowniach, których efektem miały być obrazy przedstawiające motywy związane z przepiękną przyrodą, naturą i krajobrazami półwyspu Darß ( Region Fischland/ Darß/Zingst). To było prawdziwe akrylowe malarstwo na płóciennych blejtramach, dla wielu uczestników projektu całkiem nowe doświadczenie...