Aktualności

ZIELONA SZKOŁA KLAS TRZECICH

2016-10-04

               "Witajcie drzewa!" Pod takim hasłem upłynęła poniedziałkowa wycieczka autokarowa klas trzecich  do zabytkowego parku w Dłusku leżącego na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego. Po niezapomnianych, zeszłorocznych warsztatach ornitologicznych czekała nas zabawa w odkrywców tajemnic leśnych drzew i zwierząt. Pracowaliśmy w trzech panelach. Pan Piotr przygotował dla nas prezentację multimedialną o sposobach zwierząt leśnych na przetrwanie głodu i zimowych mrozów. Jak zwykle zaskoczył nas niesamowitymi ciekawostkami ze zwyczajów zwierząt leśnych i żywymi okazami nornic, myszarek i ryjówek. Głaskaliśmy jeża i skakaliśmy po leśnej polanie z żabami. Z Panem Edwardem przy pięknych tablicach pokazowych poznawaliśmy tajemnice zwierzyny łownej. Nie pomylimy już daniela z jeleniem, a łosia z kozłem. Oglądaliśmy też okazałe poroża tych zwierząt.  I na deser najwspanialsze zajęcie. Z mapą, albumem i koszulkami na dary lasu w garści wyruszyliśmy na poszukiwanie bardziej i mniej znanych nam drzew.  Na każdym z dziesięciu stanowisk czekała na nas Pani Basia z prezentacjami o drzewach, informacjami na temat korzyści, jakie ludzie z nich czerpią i szkatułkami pełnymi skarbów. Każdy z nas kosztował soku i cukru z brzozy, miodu z lipy, poznawał właściwości drewna, kosmetyków i ziół poszczególnych gatunków.  W donicach sadziliśmy dęby. Sprawdzimy, czy któryś żołądź wykiełkuje wiosną. Wróciliśmy pełni wrażeń i nowych wiadomości.

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

2016-10-03

               Eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych odbędą się w czwartek 6.10. 2016 roku  na 4. godzinie lekcyjnej w sali nr 26. Zgłoszenia przyjmuje pani Iwona Waligórska.

KONKURS MATEMATYCZNY

2016-10-01

            4 października 2016 r. ( wtorek ) odbędą się eliminacje szkolne do Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.