Aktualności

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

2016-10-07

           16 listopada 2016 roku odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND 2016 dla klas piątych i szóstych.

 Osoby zainteresowane udziałem  proszone są o wpłatę  9 zł do skarbnika klasowego nie później niż 21 października 2016 roku.

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

2016-10-07

Wyniki  szkolnych eliminacji do Konkursu Języka Polskiego:

LENA PIERZCHAŁA

HANNA KWIATKOWSKA

HANNA ZAREMBA

SZYMON LEWANDOWSKI

WYCIECZKA JESIENNA KLAS DRUGICH

2016-10-06

             6 października 2016 roku uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę jesienną  nad jezioro Świdwie.Mimo niesprzyjającej aury, humory dopisywały wszystkim uczestnikom eskapady. Po pełnej wybojów drodze , częściowo zasłoniętej przez gałęzie drzew, dotarliśmy do pełnego uroku Ośrodka Edukacji Przyrodniczej.

Posileni smakowitymi kanapkami wyruszyliśmy na wieżę widokową, by w ogromnej ciszy:),podglądać przez lunetę naszych ptasich przyjaciół. Było ich naprawdę sporo! Następnie wróciliśmy do ośrodka i obejrzeliśmy piękne zdjęcia zwierząt zamieszkujących pola, łąki, lasy i jeziora. Wykazaliśmy się dużą wiedzą w rozpoznawaniu ssaków prezentowanych na fotografiach. Na koniec tego ekscytującego dnia zasadziliśmy malutki buk. Obok sadzonki zakopaliśmy list w butelce  "dla potomnych".

Kto wie, może za kilkadziesiąt lat zostanie on znaleziony przez następne pokolenie młodych przyjaciół przyrody?!