Aktualności

WIZYTA Z SCHWEDT

2016-11-29

           24.11.2016 po raz kolejny odwiedziliśmy malowniczo położone miasteczko Schwedt. Tradycyjnie wybraliśmy się do teatru , tym razem na przedstawienie pt. "Cudowna lampa Alladyna". Znów mogliśmy poduczyć się języka niemieckiego, gdyż w takim języku przemawiali do nas aktorzy. Postacią pomocną w rozumieniu sztuki był piękny dromader, który wyjaśniał trudniejsze kwestie w języku polskim. Przedstawienie zachwycało kostiumami i scenografią, a największą sympatią większość z nas obdarzyła zabawnego dżina.

Po udziale w uderzeniu kulturalnym nadeszła pora na zadania językowe. Pani Wenderlich przygotowała zadania dla wszystkich, więc mieliśmy okazję porozmawiania w języku naszych zachodnich sąsiadów. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia słodkich zakupów w Oder Center.

Lubimy takie wyprawy!

Klasy piąte i szóste

CZWORONOŻNI STRÓŻE PRAWA

2016-11-17

                    17 listopada 2016 roku odwiedzili nas wyjątkowi goście. Spotkali się z nami policjanci, którzy przyjechali wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe psy policyjne. Wspaniałe zwierzaki , pod czujnym okiem swych opiekunów, prezentowały swoje umiejętności. Dzieci , z wypiekami na twarzy, obserwowały atak psów na wyimaginowanego przestępcę. Miały możliwość zadawania policjantom rozmaitych pytań.

Największą  radość wzbudził moment, gdy okazało się , iż można pogłaskać czworonożnych stróżów prawa:)

WYJAZD DO TEATRU W SCHWEDT

2016-11-16

                     23 LISTOPADA 2016 roku uczniowie klas piątych i szóstych wybierają się do teatru w Schwedt na przedstawienie pt." Cudowna lampa Alladyna".

Dzieci spotykają się przed Węglobudem o godzinie 8.00, wracają około godziny 15.00/15.30.

Oglądanie sztuki zostanie połączone z rozwijaniem kompetencji językowych. Po przedstawieniu organizator zaplanował wizytę w centrum handlowym, w którym oprócz zakupów dzieci otrzymają do wykonania zadania.

Pamiętajmy o eleganckim stroju oraz zabraniu ze sobą paszportu i długopisu.