Aktualności

" LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

2016-12-16

             15 grudnia 2016 roku w gmachu Muzeum Narodowego odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. " List do świętego Mikołaja". Z wielką przyjemnością informujemy o osiągnięciach naszych drugoklasistów!

Laureatkami zostały:

-ZOFIA BIEŁUS   z klasy II m1 ( III miejsce)

- OLGA PULMANN  z klasy II m1 ( III miejsce).

WYRÓŻNIENIE za pracę zbiorową otrzymali uczniowie z klasy II m2:

-LENA POMORSKA

- LILIANA BIELEWICZ

-LENA KOŁODZIEJSKA

- ANTONINA SZELĄG - SKOWROŃSKA

-MAKSYMILIAN PAŁKA

-RAFAŁ CHRUŚCIŃSKI

- ADAM KĘDZIERSKI.

MIKOŁAJKI

2016-12-06

              6 grudnia 2016 roku progi Piwoniego przekroczył niezwykły gość. Zawitał do nas Mikołaj, który taszczył na swych plecach ogromny wór! Okazało się , iż znalazły się w nim wspaniałe niespodzianki dla bardzo grzecznych dzieci ( czyli dla wszystkich uczniów:))!  Pełni emocji, z wypiekami na twarzach maluchy dziękowały Mikołajowi za jego dary.

Następnie niektóre klasy wybrały się do Filharmonii na koncert kameralny z udziałem muzyków, prowadzony przez niezwykłą DoNutę. Podczas tych niecodziennego  spotkania uczniowie zachęcani byli do aktywnego udziału w audycji oraz do współtworzenia nowych kompozycji dźwiękowych. DoNuta wraz z muzykami  sekcji instrumentów strunowych przekonywała  najbardziej wymagającą publiczność, że bycie aktywnym słuchaczem to po prostu wspaniała zabawa!

Wymiana listowna ze szkołą w Prerow.

2016-11-29

Dwie klasy czwarte, klasa 4a i 4m, rozpoczęły korespondencję listowną ze swoimi rówieśnikami z Frei Schule Prerow w Niemczech. Nasi uczniowie przygotowali wspaniałe prace, w których opisali siebie i swoją rodzinę. Do koperty włożyli swoje prace oraz zdjęcia klasowe.

Uczniowie już nie mogą doczekać się listów zwrotnych od kolegów.