Aktualności

JASEŁKA

2016-12-24

                  21 grudnia 2016 roku na deskach Teatru Współczesnego w godzinach popołudniowych wystawialiśmy jasełka. 

Grupa młodszych uczniów zaprezentowała " Opowieść Gwiazdy Betlejemskiej". Była to historia przedstawiająca losy Świętej Rodziny z Nazaretu, która wędrowała w poszukiwaniu miejsca , w którym Maryja mogłaby urodzić małego Jezuska. Fabuła przeplatana była pięknymi kolędami oraz wspaniałymi układami choreograficznymi.

Natomiast starsi uczniowie przygotowali spektakl pod tytułem " Anielska Lista Przebojów". Rzeczywiście, widzowie byli świadkami tworzenia się listy kolędowych hitów , wykonywanych przez każdą z klas. Podczas występów niektórzy z wykonawców prezentowali swoje talenty wokalne , aktorskie i mistrzowską grę na instrumentach.
Życzymy Wszystkim wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku!

Świąteczne kartki do szkół partnerskich w Niemczech wysłane!

2016-12-18

Uczniowie klas czwartych przygotowali dwie ogromne kartki świąteczne, które wysłaliśmy do naszych szkół partnerskich w Angermuende i Prerow w Niemczech.
Wesołych Świąt / Frohe Weihnachten!

ORGANIZACJA JASEŁEK 2016

2016-12-16

Organizacja dnia 21 grudnia 2016 roku – jasełka:

  • Zajęcia dydaktyczne odbywają się do godziny 14.00. Dzieci można odbierać ze szkoły od godz.12.00 ( po godz.12.00 odbywają się tylko zajęcia utrwalające, nie ma wprowadzania nowych treści).
  • Świetlica klas młodszych czynna jest do godz.15.00, klas starszych do godziny 16.00 (dzieci z młodszych klas, których rodzice nie odbiorą do 15.00, będą na świetlicy klas starszych).
  • Dzieci z klas 0-III dowozimy do teatru od godziny 15.30, wybrani aktorzy wchodzą bocznym wejściem od ulicy Szczerbcowej pod opieką nauczycieli ( szczegóły u wychowawcy), rodzice wchodzą wejściem głównym, szatnia czynna od godziny 15.30.
  • Po przedstawieniu wychowawcy odprowadzają dzieci na widownię.
  • Prosimy o szybkie opuszczenie teatru po spektaklu (do godz.17.20) w związku z kolejnym występem klas starszych !
  • Rodzice klas starszych wchodzą od godziny 17.30.
  • Ze względu na bezpieczeństwo PPOŻ dyrekcja teatru informuje o zakazie przebywania na schodach po obu stronach widowni.
  • Każda rodzina otrzymuje 2 bilety i prosimy uwzględnić tę liczbę oglądających przedstawienie.
  • Informujemy, że w związku z robotami drogowymi w pobliżu teatru nastąpiła zmiana organizacji ruchu i jest mniej miejsc parkingowych oraz trudniejszy dojazd.