Aktualności

Niezwykły koncert!

2019-04-09

Świdwie – wyjątkowa sala koncertowa!

Pierwszego kwietnia drugoklasiści wybrali się na wiosenną wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Świdwie, unikatowego w skali światowej siedliska ponad 130 gatunków ptactwa wodnego i błotnego. Główną atrakcją wycieczki był niezwykły koncert, inny niż te znane z filharmonii. Odbył się on bowiem w naturalnej scenerii z udziałem wyjątkowych ptasich solistów. Uczniowie wysłuchali popisów wokalnych czapli, gęsi, żurawi i łabędzi, a także bąków i perkozów. Z wieży widokowej mogli obserwować przez lornetki taflę jeziora Świdwie i trzcinowisko z żyjącymi tu ptakami. Gospodarz Ośrodka Dydaktyczno - Muzealnego, pan Kazimierz Olszanowski, ciekawie opowiadał o zwierzętach żyjących w rezerwacie. Dzieci zdały na piątkę egzamin z wiedzy o ssakach, płazach i gadach Polski. Był też czas na zabawy i posiłek w plenerze. Pogoda nam dopisała, a przyroda zachwyciła.  Rezerwat odkrył przed nami tylko część swoich tajemnic, chętnie tu jeszcze wrócimy!

Zajęcia pływackie odwołane!

2019-03-31

W związku z czasowym wstrzymaniem dostawy ciepła systemowego przez SEC w dniu 02.04.2019r. informujemy, że zaplanowane przez naszą szkołę zajęcia w Kompleksie Obiektów Szczecińskiego Domu Sportu tego dnia nie odbędą się.

Za utrudnienia przeprasza administrator obiektu.

Rekolekcje wielkopostne

2019-03-31

Rekolekcje wielkopostne dla naszej szkoły odbędą się w parafii św. Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej nr 28 w Szczecinie.

Termin rekolekcji: 3 (środa), 4 (czwartek) i 5 (piątek) kwietnia 2019 r.

Godziny nauk rekolekcyjnych w tych dniach są następujące:

godz. 9:00 - 10:00 kl. VI - VIII

godz. 10:30 - 11:30 kl. IV - V

godz. 12:00 - 13:00 kl. I - III.

Zgodnie z ustaleniami  Rady Pedagogicznej udział w rekolekcjach wielkopostnych dla uczniów uczęszczających na katechezę jest obowiązkowy (z wyjątkiem przypadków losowych).