Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

2017-11-15

Miś jest ulubioną zabawką i cudowną przytulanką. Towarzyszy dzieciom w różnych chwilach, tych radosnych i tych smutnych. Dzięki niej łatwiej znieść nawet chorobę i cierpienie.

25 listopada przypada 115 rocznica urodzin Pluszowego Misia i z tej okazji włączamy się do akcji charytatywnej na rzecz dzieci przebywających na oddziale hematologii i onkologii oraz hospicjum dziecięcego.

W dniach 20 - 24 listopada będziemy zbierać kolorowanki i kredki, dzięki którym mali pacjenci choć na chwilę zapomną o swojej chorobie.

Program Dnia Misia 24 listopada w naszej szkole:

- przynosimy ulubionego Misia lub innego ulubionego pluszaka,

- klasy 0 - 1 - będą oglądały i słuchały bajek o Misiach oraz rozwiązywały zagadki,

- klasy 2 - 3 -  będą pisały wiersze o Misiach,

- klasy 0 - 3 - na zajęciach plastycznych wykonają dowolną techniką podobizny Misiów.

Wystawa prac - 24 XI. Zapraszamy!

Pierwszaki idą do Pleciugi!

2017-11-13

W najbliższy piątek (17 listopada) klasy pierwsze udadzą się do Teatru Lalek "Pleciuga" na przedstawienie "Wodna opowieść". Jest to wzruszająca historia przyjaźni kijanki Tosi i rybki Franka. Opowieść uczy szacunku dla odmienności i tego, że warto pozostać wiernym przyjacielem wbrew nieuchronności losu i wszelkim przeciwnościom. Spektakl rozpoczyna się o godzinie 10.00 i trwa niecałą godzinę. Pozostałe zajęcia odbędą się wg planu.

 Prosimy o przygotowanie stosownego stroju dla małych teatromanów.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w Prywatnej Szkole Podstawowej L. Piwoni

2017-11-08

15 listopada 2017 roku w naszej szkole będzie Dniem Bezpieczeństwa Cyfrowego. W ten sposób włączamy się do ogólnopolskiego projektu edukacyjno - informacyjnego poświęconemu temu zagadnieniu. Udział w nim przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów, rodziców i nauczycieli na temat cyberzagrożeń.

W ramach tego wydarzenia odbędzie się wiele spotkań dostosowanych do różnych grup wiekowych i zajmowanych stanowisk w szkole z zewnętrznym edukatorem.