Aktualności

Rekolekcje 2018

2018-03-23

Tegoroczne rekolekcje odbędziemy w parafii pw. Świętej Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej 

 w dniach  9.04 - 10.04. 2018 r.

Uwaga! Ciekawy konkurs!

2018-03-18

Zachęcamy uczniów oraz rodziców naszej szkoły do wzięcia udziału w ciekawym konkursie historycznym: Kronika rodzinna - 100 lat wolności.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy. Zadaniem uczestnika konkursu jest przygotowanie od 4 do 8 stron tekstu wraz z rysunkami lub zdjęciami, wycinkami z gazet itp. na temat ważnych wydarzeń z życia rodziny na przestrzeni pokoleń od roku 1918 do czasów  współczesnych...

Miłośników historii oraz wszystkich zainteresowanych odsyłamy do regulaminu jaki został zamieszczony na stronie Centrum Dialogu Przełomy.

 Termin składania prac w szkole, które następnie zostaną przekazane Muzeum to 10 maja. Czekamy na wasze KRONIKI z wielką ciekawością.

Nasi uczniowie przynoszą nam zaszczyt!

2018-03-16

 

"Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli" 
.
Takie motto widnieje na dyplomie, który nasza uczennica Alicja Adamczyk z klasy 4 m otrzymała od Fundacji Rak'nRoll w podziękowaniu za niezwykły dar. Ala oddała swoje włosy na peruki dla dziewczynek i kobiet chorujących na raka. Cudowny gest, wymagający wrażliwości, empatii i zaangażowania w czynienie dobra. 
Jesteśmy dumni z takich Uczniów i ich Rodziców, bo dzięki nim świat staje się odrobinę lepszy, a cierpienie, które towarzyszy ludziom chorym, nabiera innego znaczenia. Możemy być lepsi i nie tak bezradni wobec cudzego nieszczęścia. Trzeba tylko znaleźć sposób.
 .
Ala wzięła udział w akcji "Daj Włos".
 
Może ktoś się przyłączy? Istnieje taka możliwość w salonie "Victoria" na ulicy Obrońców Stalin
gradu
Alaa