ZIELONA SZKOŁA ZERÓWEK I PIERWSZAKÓW

         W dniach: 16-18 maja 2016 roku najmłodsi uczniowie z naszej szkoły czyli zerówkowicze i pierwszoklasiści wybrali  się na zieloną szkołę  do pełnej uroku miejscowości położonej na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego -Czaplinka.

            Pierwszego dnia, dzielne maluchy,zdobyły zamek Drahim, na którym Biała Dama poddała ich wielu  wymyślnym torturom. Tutaj także nasi młodzi globtroterzy z wypiekami na twarzy zakupili średniowieczną broń. Pomruk niezadowolenia przeszedł, gdy okazało się , że nie można jej wypróbować na miejscu:)

We wtorek wyruszyli na "wyprawę po złote runo" czyli odwiedzili słynną pasiekę pana Fujarskiego, który opowiedział im o zwyczajach pszczół , ich wyjątkowej roli w życiu człowieka oraz pokazał "wnętrze" ula.Następnie dotarli do pierwszego w Polsce muzeum PGR-u. To tutaj poznali, jakże egzotyczne, realia życia codziennego ich rodziców i dziadków. Wieczorem cała dziatwa szalała na dyskotece , wspólnie śpiewając szlagier Bałkanicy.

Ostatniego dnia maluchy odwiedziły osadę Sławogród. Dowiedziały się,kim był Mieszko I, dzięki uprzejmości pani Marysi, która zgodziła się być przez chwilę wojem Sławojem, poznały elementy stroju średniowiecznego wojownika. Poznały także zasady  i zagrały w kubbę- typową średniowieczną rozrywkę. Po zakupie kolejnej porcji oręża, wyruszyły w kierunku miejscowości Lipce. Tutaj, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej, uczestniczyły w fantastycznych zajęciach, po których wyruszyły w kierunku Szczecina.

Jednym słowem - było wybornie! Podobno niektórzy już marzą o następnej zielonej szkole!