Piknik WOLNOŚCI

PIKNIK WOLNOŚCI W PIWONIM

Wolność... Niektórzy przez całe życie o niej marzą, a inni nie wiedzą, co z nią zrobić.

Ludzie zwykle boją się wolności, bo ta niesie ze sobą konieczność samodzielności i odpowiedzialności za samego siebie. Abraham Lincoln twierdził, że "Świat nigdy nie znalazł dobrej definicji dla słowa wolność" Tukidydes zaś, że "Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności jest odwaga.". Prawdopodobnie dlatego człowiek może się jedynie zbliżyć do pełni szczęścia... Tak, jak Polacy 30 lat temu - 4 czerwca 1989 roku.

4 czerwca 2019 roku - w tak ważnym dla wszystkich Polaków dniu - 30 rocznicy pierwszych wolnych (choć tylko częściowo) wyborów parlamentarnych, korzystając z wolności też zabraliśmy głos w ważnych dla nas sprawach. Konwencja naszego dzisiejszego spotkania, była bardzo swobodna , ale przecież niedawno był Dzień  Dziecka, wakacje za pasem, a wolność to przecież też swoboda i radość. Jednak wcale to nie oznacza niepoważnego celu naszego prawie Pikniku Wolności :) Rozmawialiśmy na bardzo poważne tematy. Po wysłuchaniu argumentów za i przeciw wszyscy głosowaliśmy, podnosząc białe kartki ZA albo czerwone PRZECIW. Głosy zostały zliczone i przedstawione w tabeli głosowań. Powstała w ten sposób deklaracja uczniów Szkół Piwoni, która po odpowiedniej oprawie graficznej zawiśnie na eksponowanym miejscu w szkole. W końcu to głos naszej wolności. Dziś skorzystaliśmy z możliwości wyrażenia go.

Między kolejnymi głosowaniami rywalizowaliśmy w konkursie poświęconym historii, symbolom i hasłom wolności, a także poznaliśmy zwycięzcę Szkolnego Konkursu LIDERZY. Po prezentacjach na temat: Jak zostać liderem wśród rówieśników? Jak zostać liderem biznesu? Jak zostać w liderem świecie nauki w głosowaniu uczniów LIDEREM został (drugi rok z rzędu) uczeń klasy 3B FASE - BORYS BOCZAR. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Zdjęcia