Aktualności

Świętujemy z NIEPODLEGŁĄ

2018-11-09

Święto Niepodległości to ważny dzień w życiu każdego obywatela. Urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego z nas. Lubimy dostawać życzenia i prezenty...

Z okazji STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI zaczęliśmy świętować już od piątku - 9 listopada! Przygotowaliśmy Naszej Szacownej Jubilatce prezent - niespodziankę w postaci książki o Niej samej. Przypomnieliśmy w niej najważniejsze wydarzenia i postaci związane z walką o niepodległość i wolność Polski, wybieraliśmy najpiękniejsze wiersze i piosenki o Polsce, zaprojektowaliśmy patriotyczny spacer po Szczecinie (z Placu Tadeusza Kościuszki pod pomnik Józefa Piłsudskiego), bo przecież nasze miasto, to ważne dla nas miejsce... Przygotowaliśmy też wystawę pamiątek rodzinnych związanych z  naszą historią.

Zamiast urodzinowego 100 lat zaśpiewaliśmy Naszej Niepodległej hymn i pieśni patriotyczne.

Starsza młodzież wysłuchała też wykładu prof. Tomasza Sikorskiego dotyczącego początków II Rzeczpospolitej.

Niespodzianką było na pewno to, że w piątek byliśmy ubrani na biało-czerwono - uczniowie i nauczyciele.

ŚWIĘTUJMY Z NIEPODLEGŁĄ :)

Niepodległa

2018-11-07

Święto Niepodległości to ważny dzień w życiu każdego obywatela. Urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego z nas. Lubimy dostawać życzenia i prezenty...

Z okazji STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI zaczynamy świętować już od piątku - 9 listopada! Przygotujemy Naszej Szacownej Jubilatce prezent - niespodziankę w postaci książki o Niej samej. Przypomnimy w niej najważniejsze wydarzenia i postaci związane z walką o niepodległość i wolność Polski, wybierzemy najpiękniejsze wiersze i piosenki o Polsce, zaprojektujemy patriotyczny spacer po Szczecinie (z Placu Tadeusza Kościuszki pod pomnik Józefa Piłsudskiego), bo przecież nasze miasto, to ważne dla nas miejsce... Przygotowaliśmy też wystawę pamiątek rodzinnych związanych z  naszą historią.

Zamiast urodzinowego 100 lat zaśpiewamy Naszej Niepodległej hymn i pieśni patriotyczne.

Starsza młodzież wysłucha też wykładu prof. Tomasza Sikorskiego dotyczącego początków II Rzeczpospolitej.

Niespodzianką będzie na pewno to, że w piątek wszyscy będziemy ubrani na biało-czerwono, do czego serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli.

ŚWIĘTUJMY Z NIEPODLEGŁĄ :)

Goście z Rumunii

2018-10-23

W dniach 22.10 oraz 23.10.2018 w naszej szkole gościła grupa nauczycieli i dyrektorów ze szkoły International School of Bucharest z Rumunii. Podczas swojej wizyty nauczyciele hospitowali lekcje oraz uczestniczyli we wspólnych projektach z uczniami naszej szkoły.