Ciekawostki

ŻYWIOŁOWA NAUKA
W czasie cyklicznych zajęć INTERBLOKU eksperymentujemy w zakresie różnych „związków naukowych", czyli realizujemy jeden temat, wykorzystując i łącząc wiedzę z wielu dziedzin i przedmiotów… o wodzie rozprawiamy na 14 przedmiotach i nie jest to „lanie wody".

ŚWIAT, TO ZA MAŁO
Uczniowie Piwoniego, to prawdziwi globtroterzy. Zwiedziliśmy niemal wszystkie kontynenty – byliśmy w USA, Kanadzie, Japonii, Chinach, Indiach… Przed nami Afryka i Australia, no i Księżyc. Nadrobimy to niebawem!

CUDZE CHWALIMY, ALE SWOJE TEŻ ZNAMY
Każdego roku podróżujemy po Polsce realizując cykliczne projekty badawcze: w Łodzi w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, w Piwnicach pod Toruniem w Obserwatorium Astronomicznym, pod Wałczem na górce magnetycznej i w Trzęsaczu na 15 południku. Jesteśmy stałymi bywalcami Centrum Nauki Kopernik.

PRZEZ TRUDY DO SUKCESU
Nasi najstarsi absolwenci mają dziś prawie po 40 lat. Jest ich już ponad 700. Matura w Piwonim stała się początkiem kariery zawodowej. Ukończyli uczelnie krajowe - od Uniwersytetu Szczecińskiego i PUM-u, przez słynną Jagiellonkę, Uniwersytet Warszawski, WAT i UAM po Szkołę Filmową i Teatralną w Łodzi oraz uczelnie zagraniczne – od Humboldta w Berlinie, przez Akademy of Arts end Design w Amsterdamie, Sorbonę, po Uniwersity of Chicago, Washington College i Visual Arts w Nowym Jorku i Uniwersity of Toronto. Mamy z kogo brać przykład!

SPADKOBIERCY RYCERZY
Każdy uczeń I PLO bierze udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej i posiada Certyfikat Maltańskiej Służby Medycznej. Zgodnie z mottem Zakonu Maltańskiego - Tuitio fidei et obsequium pauperum - chce nieść pomoc ubogim i potrzebującym wspieramy działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Grabowa i pomagamy uczniom Szkoły Podstawowej w Małkocinie. Naszymi „podopiecznymi" są też wychowankowie Domu Dziecka w Policach.
Nie zapominamy też o zwierzętach ze szczecińskiego schroniska. 

ZNANI I LUBIANI Z WIZYTĄ
W I PLO od lat działa Klub Refleksji Humanistycznej, w którym spotykamy się ze znanymi i ciekawymi ludźmi. Rozmawiamy na każdy temat i o różnych sprawach. Byli u nas m.in. Bartosz Arłukowicz, Grzegorz Napieralski, Janusz Korwin-Mikke, Marek Borowski, Henryk Sawka, Inga Iwasiów, Monika Szwaja, prof. Jan Lubiński, ks. prof. Wiesław Dyk.