Aktualności

Mamma Mia - Berlin

2014-11-20

Nasi uczniowie uczestniczyli w spektaklu Mamma Mia - w Theater des Westens w Berlinie. Spektakl odbył się w dniu 19 listopada 2014 i pozwolił uczniom doskonalić swoją znajomość języka niemieckiego.

Musical MAMMA MIA! to światowy fenomen teatralny i wielki sukces musicalowej sceny. Każdego dnia odbywa się na świecie co najmniej siedem spektakli i to na co najmniej trzech kontynentach! MAMMA MIA! zawiera wszystkie najbardziej znane i lubiane, nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA, zgrabnie wplecione we wzruszającą i zabawną fabułę: dwudziestoletnia Sophie, próbująca się dowiedzieć, kto jest jej ojcem, ożywia przeszłość Donny, swojej samotnej, młodej mamy – wszystko w pięknej scenerii urokliwej greckiej wysepki! Po prostu miłość, morze i słońce!

"Napisz mnie"

2014-11-06

DO OBRAZU SALVADORA DALI ,,TRWAŁOŚĆ PAMIĘCI" napisz wiersz, impresję, miniaturę poetycką inspirowaną dziełem mistrza... Pokaż światu swą niepowtarzalną wrażliwość i artystyczne Pióro... Konkurs adresujemy do uczniów liceum i gimnazjum. Imponujące nagrody bonusowe, a także możliwość publikacji... Zapraszamy!

W przededniu Święta Zmarłych

2014-10-31

Wielka jest potęga pamięci...pisał św. Augustyn... W przededniu Święta Zmarłych pamiętajmy więc, po co żyjemy, ku czemu zmierzamy i co ma swą najwyższą wartość... Nasi uczniowie mówili dzisiaj słowami Alberta Camusa, Leszka Kołakowskiego czy ks.Jana Twardowskiego. Śpiewali tę „pieśń", która ocala nas od zapomnienia. Za chwile wzruszeń po prostu Wam dziękujemy...