Aktualności

Wystawa Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu

2014-12-05

W dniach od 1.12 do 3.12.2014 r. gimnazjaliści oraz licealiści zwiedzili interaktywną wystawa poświęcona jest prof. Janowi Czochralskiemu

Uczniowie aktywnie uczestniczyli  w  ponad 20 interaktywnych eksperymentach związanych z procesami  krystalizacji.  Atrakcję wystawy stanowiły imponujących rozmiarów monokryształy krzemu, ciekłe kryształy, reaktor Czochralskiego, czy polskie detektory podczerwieni.
 
Wystawę mogliśmy zobaczyć dzięki Fundacji Eureka i Polskiemu Towarzystwu Fizycznemu o/Szczecin

Yougface TV

2014-12-01

W tym tygodniu króluje 2 ag i jej prace poświęcone projektowi ,,Ziemia", zwłaszcza ta autorstwa Melissy i Mileny oraz ich współautorów. Dzięki Wam ciągle jesteśmy na pierwszym miejscu – obecnie Gimnazjum przy I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym prowadzi 1057 punktami! Oby tak dalej!
Pamiętajcie, że każdy z Was może zostać redaktorem i każdy  może zamieścić reportaż, opis, zdjęcie lub nawet video! Wy decydujecie o czym chcecie pisać i czym chcielibyście się podzielić. A w szkole wszyscy Wiemy, że robicie niesamowite rzeczy, nie tylko podczas zajęć lekcyjnych w szkole, ale również poza nią.   

Zapraszamy do obejrzenia prac pod adresem:
- gimnazjum http://youngface.tv/gimnazjum-przy-i-prywatnym-liceum-ogolnoksztalcacym/

Wyjazd na WEIHNACHTSMARKT do Berlina

2014-11-24

W dniu 17 grudnia 2014 - środa - uczniowie gimnazjum oraz liceum wyjeżdżają na tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy do Berlina - Weihnachtsmarkt.  Wyjazd odbędzie się o godz. 7.00 - powrót około godziny 16.00

Co roku z końcem listopada, ulice i place w stolicy Niemiec kuszą turystów do odwiedzin, gdy swoją działalność rozpoczynają wystawcy na świątecznych jarmarkach. W Berlinie jest przynajmniej kilkanaście miejsc, gdzie duże jarmarki są czynne codziennie. W adwentowe weekendy ich liczba znacznie wzrasta. Ponad ulicami i placami zapalane są tysiące kolorowych światełek, stragany prześcigają się w świątecznych dekoracjach i jasnym oświetleniem podkreślają kolorystykę oferowanych towarów.
     Na takich jarmarkach preferowane są tradycyjne wyroby, rękodzieło, domowa kuchnia.