Aktualności

Zbieramy nakrętki

2016-09-28
Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby pomóc.

Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucaj więc ich z innymi odpadami do śmieci, i zacznij je zbierać!

Zebrane nakrętki odsprzedajemy firmie recyklingowej, a wszystkie zebrane środki kierujemy na pomoc Idze Majewskiej. Dziewczynka urodziła się 4 grudnia 2013 roku z brakiem dłoni i przedramienia prawej kończyny górnej oraz z nóżkami, które uniemożliwił jej poruszanie się. Aby mogła chodzić i biegać na własnych nogach potrzebne są skomplikowane, kosztowne operacje w USA. Część operacji została już przeprowadzona, niestety potrzebne są dalsze.

Dlaczego akurat nakrętki?

Bo są ciężkie i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Oprócz pomocy Idze jest jeszcze jeden „pozytywny skutek uboczny" zbierania nakrętek - promocja wychowania ekologicznego, a konkretnie – nauka segregacji. W naszej szkole nadal „ląduje" duża ilość butelek wraz z nakrętkami w koszach.

W salach 8 i 15 i na korytarzu na parterze znajdują się pojemniki do których można wrzucać nakrętki. Szukamy pojemników aby postawić je w pozostałych salach (może ktoś ma jakiś w domu i może przynieść?). Zachęcamy również do zbierania nakrętek w domu i przynoszenia ich do nas!!!

Dziękujemy w imieniu Igi i swoim

M. Zientek i K. Florczak