Aktualności

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

2016-09-28
Artykuł - Gazeta Wyborcza

Na pytanie postawione przez A. Marciniak odpowiadamy: Gimnazjum przy I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, którego dziennikarka nie uwzględniła w swoim zestawieniu, należy do grupy szkół uczących najlepiej. Nasza szkoła uzyskała średni wynik 86,7 z wszystkich części egzaminu gimnazjalnego, zdobywając trzecie miejsce. Już kolejny raz rezultaty osiągnięte na egzaminie zewnętrznym przez naszych gimnazjalistów należą do najlepszych w Szczecinie. Szkoda, że tego faktu nie zauważają niektórzy dziennikarze...

Liczenie ptaków

2016-09-28

Koło Ornitologiczne zaprasza na Europejskie Dni Ptaków
Uczniowie szkół L.Piwoni aktywnie uczestniczą w dorocznych Europejskich Dniach Ptaków.
W dniu 1-10-2016 o godz. 10:00 spotykamy się przy Jeziorze Słonecznym - zbiórka przy stacji rowerów miejskich. Policzymy i rozpoznamy ptaki zamieszkujące park przy Jeziorze Słonecznym. W tym roku szczególnie poszukiwać będziemy kopciuszka. Około godz. 11:00 zakończymy ptakoliczenie.
Proszę zabrać ze sobą lornetkę, aparat fotograficzny i wygodne buty. Więcej informacji na stronie www.otop.org.pl
Dojazd tramwajem nr 8,10 lub autobusem nr 53,60.
Zapisy u H.Szczepaniec

Zbieramy nakrętki

2016-09-28
Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby pomóc.

Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucaj więc ich z innymi odpadami do śmieci, i zacznij je zbierać!

Zebrane nakrętki odsprzedajemy firmie recyklingowej, a wszystkie zebrane środki kierujemy na pomoc Idze Majewskiej. Dziewczynka urodziła się 4 grudnia 2013 roku z brakiem dłoni i przedramienia prawej kończyny górnej oraz z nóżkami, które uniemożliwił jej poruszanie się. Aby mogła chodzić i biegać na własnych nogach potrzebne są skomplikowane, kosztowne operacje w USA. Część operacji została już przeprowadzona, niestety potrzebne są dalsze.

Dlaczego akurat nakrętki?

Bo są ciężkie i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Oprócz pomocy Idze jest jeszcze jeden „pozytywny skutek uboczny" zbierania nakrętek - promocja wychowania ekologicznego, a konkretnie – nauka segregacji. W naszej szkole nadal „ląduje" duża ilość butelek wraz z nakrętkami w koszach.

W salach 8 i 15 i na korytarzu na parterze znajdują się pojemniki do których można wrzucać nakrętki. Szukamy pojemników aby postawić je w pozostałych salach (może ktoś ma jakiś w domu i może przynieść?). Zachęcamy również do zbierania nakrętek w domu i przynoszenia ich do nas!!!

Dziękujemy w imieniu Igi i swoim

M. Zientek i K. Florczak