Aktualności

Projekt edukacyjny w Berlinie

2016-10-26

Uczniowie klas pierwszej i drugiej gimnazjum realizowali w dniu dzisiejszym projekt edukacyjny za pomocą iPada w trzech muzeach w Berlinie: Muzeum Techniki, Centrum Naukowym Spectrum oraz Muzeum Historii Naturalnej. Uczniowie na podstawie kursu iTunes U realizowali grę miejską z zadaniami w poszczególnych muzeach. Efekty pracy zostaną przedstawione na zajęciach z języka niemieckiego, fizyki i biologii oraz sztuki.

Zajęcia z INTERBLOK

2016-10-25
" Czy liść jest zielony a tusz czarny?"
Czy w roślinach jest chlorofil, czym jest mieszanina niejednorodna, na czym polega filtracja... Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowe podczas zajęć z Interbloku przy rozdziale mieszanin na składniki. Obecni uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem, wyciągając pozytywne wnioski. Doświadczenie udało się znakomicie.

Konkurs

2016-10-25
Konkurs na plakat "WOLNOŚĆ MAMY W GENACH"
Z okazji zbliżającej się 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursu na plakat.
Zasady konkursu: dowolna forma graficzna
tematyka plakatu ma być związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości plakaty mogą być przygotowane przez zespoły składające się z nie więcej niż 2 osób.
Termin:
plakaty należy składać u Pani Anety Radzik lub Pana Przemysława Jastrzębskiego w nieprzekraczalnym terminie do 4 listopada

Nagrody: są przewidziane :)

Zapraszamy do udziału!

Aneta Radzik
Przemysław Jastrzębski