Aktualności

Święto Niepodległości

2016-11-10

Wolność mamy w genach, czyli Święto Niepodległości w Piwonim

10 listopada, jak zawsze w naszej szkole, młodzież gimnazjum i liceum spotkała się w auli, aby świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku pod hasłem „Wolność mamy w genach!".
Po oficjalnej części uroczystości uczniowie mogli wykazać się wiedzą w konkursie o Polsce niepodległej 1918-1922, a także zmierzyć się z arcytrudnym dyktandem... wszak historia i język to dwa najważniejsze elementy naszej narodowej tożsamości. O polskich barwach narodowych z dumą opowiadał Borys Boczar. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania „Pierwszej Brygady".
    Wolność... Niektórzy przez całe życie o niej marzą, a inni jej nie doceniają. Ludzie zwykle boją się wolności, bo ta niesie ze sobą konieczność samodzielności i odpowiedzialności za samego siebie. Abraham Lincoln twierdził, że „Świat nigdy nie znalazł dobrej definicji dla słowa wolność", Tukidydes zaś, że „Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności jest odwaga". Prawdopodobnie dlatego człowiek może się jedynie zbliżyć do pełni szczęścia... Tak, jak Polacy 98 lat temu - 11 listopada 1918 roku.

Podziękowania

2016-11-09
Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w akcję pomagania zwierzakom.