Aktualności

Dzień Projektów

2016-12-02
W dniu 30 listopada 2016 w gimnazjum odbył się Dzień Projektów. Podczas badań roślin strączkowych uczniowie wykryli węgiel, wodór, tlen oraz cukry złożone i białko!

Lekcja w Muzeum Techniki

2016-12-02
W dniu 1 grudnia 2016 uczniowie klasy 3 gimnazjum uczestniczyli w lekcji muzealnej za pomocą iPadów w Muzeum Techniki i Komunikacji w Berlinie. Dodatkową atrakcją dla uczniów była wizyta na tradycyjnym niemieckim kiermaszu bożonarodzeniowym Weihnachtsmarkt przy Gedächniskirche.

Flex Poland

2016-11-30

Z ogromną dumą chcemy poinformować, że nasi uczniowie: Oliwia Kacprzak i Artur Nowakowski z klasy 3a gimnazjum oraz Julia Ignaczak z klasy 1b liceum zakwalifikowali się do półfinału międzynarodowego programu stypendialnego FLEX PROGRAM. Już 3 grudnia wezmą udział w zmaganiach ogólnopolskich. Egzamin językowy i zadanie grupowe oraz rozmowa rekrutacyjna z przedstawicielami American Councils to nie lada wyzwanie! Uczniowie powalczą o roczne stypendium w amerykańskim high school, całkowicie finansowane przez Departament Stanu USA. Trzymamy kciuki również za inne osoby z naszej szkoły, gdyż nie wszyscy otrzymali już wyniki rekrutacji I etapu! Półfinalistom i Ich Rodzicom serdecznie gratulujemy! A wszystkim przypominamy: sięganie gwiazd jest bardzo możliwe!
http://americancouncils.pl/pl/programs/future-leaders-exchange/