Aktualności

Zajęcia INTERBLOK

2016-11-14
Zajęcia Interblok odbyły się w dniu 14-11-2916. Kuchnia od kuchni - zabawy ze skrobią.
Właściwości fizyczne skrobi zbadane laboratoryjnie.
Dzięki barwnej reakcji z jodyną wykryto skrobię w wielu artykułach spożywczych.Wreszcie uczniowie mogą prawidłowo przygotować przepis na ulubiony kisiel. Ciecz nieniutonowska zaskoczyła właściwościami, która zachowuje się jak ciecz i jak ciało stałe.

Nasza szkoła w Radiu Szczecin

2016-11-10
Radio Szczecin o naszej szkole: Konkurs wiedzy o Niepodległej Polsce oraz dyktando opowiadające o perypetiach "ćwierć-Skandynawa w towarzystwie zgrai pseudowikingów" zorganizowali dla uczniów nauczyciele Zespołu Szkół im. Leonarda Piwoni w Szczecinie.

http://radioszczecin.pl/1,345314,dyktando-na-swieto-niepodleglosci-wideo-zdjecia-

Święto Niepodległości

2016-11-10

Wolność mamy w genach, czyli Święto Niepodległości w Piwonim

10 listopada, jak zawsze w naszej szkole, młodzież gimnazjum i liceum spotkała się w auli, aby świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku pod hasłem „Wolność mamy w genach!".
Po oficjalnej części uroczystości uczniowie mogli wykazać się wiedzą w konkursie o Polsce niepodległej 1918-1922, a także zmierzyć się z arcytrudnym dyktandem... wszak historia i język to dwa najważniejsze elementy naszej narodowej tożsamości. O polskich barwach narodowych z dumą opowiadał Borys Boczar. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania „Pierwszej Brygady".
    Wolność... Niektórzy przez całe życie o niej marzą, a inni jej nie doceniają. Ludzie zwykle boją się wolności, bo ta niesie ze sobą konieczność samodzielności i odpowiedzialności za samego siebie. Abraham Lincoln twierdził, że „Świat nigdy nie znalazł dobrej definicji dla słowa wolność", Tukidydes zaś, że „Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności jest odwaga". Prawdopodobnie dlatego człowiek może się jedynie zbliżyć do pełni szczęścia... Tak, jak Polacy 98 lat temu - 11 listopada 1918 roku.